Batum Turu

BATUM

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 Gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

19 kişiler

Lokasyon

Batum

Genel bakış

GÜNÜBİRLİK BATUM TURU

 

1.GÜN: TRABZON– HOPA SARP SINIR KAPISI – BATUM – ALFABE KULESİ – ALİ NİNO HEYKELİ – MEDEA HEYKELİ – TİYATRO MEYDANI – POESİDON HEYKELİ – BATUM BULVAR PARKI – PİAZZA MEYDANI – GÜRCÜ RUS ERMENİ ORTODOKS KİLİSESİ –AVRUPA MEYDANI– ORTA CAMİİ

Siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz seyahatimize sizleri lüks otobüslerimizle Trabzon’dan saat 07.30’da alarak Horon Tur misafirperverliğinde Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısına varıyoruz. Sınıra ulaşmamızın ardından araçtan ayrılarak yaya giriş kapısından ilerliyoruz. Yurt dışı çıkış harcını ödeyerek alınan geçiş formu ile işlemleri yaparak ilerliyoruz. İşlemler ardından Gürcistan tarafına geçiş yapıyoruz. Öncelikle rehberimizin vereceği bilgiyle rehber eşliğinde Döviz ofisine uğrayıp Gürcistan’da ihtiyacınız olacağı kadar Türk Lirası’nı Gürcü Larisi’ne çeviriyoruz.

Döviz işlemlerimizi tamamladıktan sonra yola koyuluyoruz. Rehberimizin bölge iklimi ve coğrafi yapısı ile ilgili bilgiler verdiği sırada Okaliptüs ağaçlarının arasından Batum’a doğru hareket ediyoruz. Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acara’nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye başlıyoruz. Batum merkeze vardığımızda isteğinize bağlı olarak öğlen yemeği alıyoruz. Yemeğimizin ardından Batum’un tek ayakta kalan camisi olan Orta Cami’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Batum’un en güzel meydanlarından biri olan Piazza Meydanı gezimizi gerçekleştirip sırasıyla Avrupa Meydanı, Tiyatro Binası, Batum Bulvarı’nı görüyoruz ve dinlenmek için serbest zamana geçiyoruz. Ardından dizilerde sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüyor ve Batum turumuzu tamamlıyoruz ve dönüş yolculuğumuza koyuluyoruz. Tahmini varış saatimiz gece 23:30 – 00:00’dır.  Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Horon Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

! DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

 

TUR ÖNCESİNDE VE GEZİ SIRASINDA SİZLERE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEMİZ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUYUNUZ.

 

1)      Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında imzalana protokol gereği iki ülke vatandaşları gümrüklerden kimlikle giriş yapabilmektedir. Yeni Tip Çipli Kimlik Kartı dışındaki hiçbir kimlik kartı (Ehliyet Dâhil) Nüfus Hüviyet Cüzdanı yerine geçmemektedir. Kırık veya Deforme Nüfus cüzdanları gümrük geçişlerinde kabul edilmemektedir. Lütfen hareket etmeden önce rehberimizin de uyaracağı üzere Nüfus Cüzdanınızı kontrol ediniz. Pasaportunuzla da geçiş yapabilirsiniz yine Yurt Dışı Çıkış Harcı ödemeniz gerekecektir.

 

2)      Anne baba yanında olsa bile (Yeni doğmuş bebek dâhil) çocuklarında yaşa bakılmaksızın kimliklerinde fotoğraf olması gerekmektedir.

 

3)      18 yaş altı çocuklar sadece anne ve babaları ile beraber yâda her ikisinden aldığı Noter Tasdikli muvafakatname veya Pasaport ile seyahat edebilirler. Anne veya Babasından birisinin olmaması halinde olmayan ebeveynden noter tasdikli muvafakatname almaları ve gümrük polisine ibraz etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde gümrükte kalabilirsiniz...

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Tüm Yemekler
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Çıkış Harcı

Tur Özellikleri

Kültür
Özel İlgi
Etkinlik

Sıkça Sorulan Sorular

Her gün kesin kalkışlı mı?
Pazartesi hariç her gün kesin kalkışlıdır.

Tur Konumu

BATUM

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Horon Tur Turizm Doğrulandı

May 2022 'dan beri üye

Fiyat ₺0

Ekstra fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Fiyat
₺0
0 Yorum