Uzungöl Turu

GAZİPAŞA MAH. YAVUZ SELİM BULVARI 72/A

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 Saat

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

19 kişiler

Lokasyon

Trabzon

Genel bakış

GÜNÜBİRLİK UZUNGÖL TURU

1.GÜN: TRABZON– SÜRMENE BIÇAKÇISI-ÇAY FABRİKASI-TARİHİ KİREMİTLİ KÖPRÜ-UZUNGÖL YAPAY ŞELALELER-UZUNGÖL

 

Siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz seyahatimize sizleri lüks araçlarımızla Trabzon’dan saat 10.00’da alarak Horon Tur misafirperverliğinde Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız olan Sürmene Bıçakçısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Burada sürmene bıçağı, çakı, hediyelik eşyalar vb. ürün alışverişimizin ardından aracımıza binip yolumuza devam ediyoruz. Yolumuza devam ederken yine aynı ilçe sınırları içerisinde bulunan ve ikinci durağımız olan Çay üretim ve İşleme tesisine kemençe sesleri eşliğinde ulaşıyoruz. İki çay tesislerinin horon ekibi bizleri karşılıyor. Çay, Horon, kemençe Trabzon’un olmazsa olmazları ne de olsa… Saat öğlene yaklaşırken yolumuza sıradaki durağımız için devam ediyoruz, âlimler şehri Of ilçemizden vadiye giriş yaparak Uzungöl’e doğru devam ediyoruz. Doğu Karadeniz’in yeşili ortasında parıldayan kırmızı çatısı nedeni ile Kiremitli Köprüsü adını alan kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayaklardan oluşan, ahşap gövdesi ve üzerini örten kiremitli çatısıyla Karadeniz’in geçmişini yansıtan köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Haldizen Vadisinden akan derenin üzerine heyelan düşmesi sonucu oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl. Yıl boyu soğuk ve berrak olan suları ile bizleri karşılıyor. Uzungöl’ün debisi korumak amacıyla oluşturulmuş Yapay Şelalelerin sesi duyulmaya başlayınca ve yemyeşil doğa tüm ihtişamıyla gözlerimizi kamaştırınca dünyada ki cennete vardığımızı anlıyoruz. Uzungöl ’de serbest zaman sırasında gölün etrafında yürüyüş yapabilir, yemek yiyebilir veya çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Saat 5’e yaklaşıp güneş sis bulutları arkasına gizlendiğinde bizim için dönüş vakti gelmiş oluyor. Tahmini varış saatimiz gece 19.00 – 20:00’dır. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Horon Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortasi
Çay Fabrikasında Çay İkramı
Milli Park Giriş Ücreti
Tüm yemekler
Kişisel harcamalar

Güzergah

Tur Özellikleri

Doğa
Özel İlgi
Yürüyüş

Sıkça Sorulan Sorular

Müze kart nedir?
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Yolculuk esnasında maske takmak zorunlumu?
İsteğe Bağlı
Yolculuk kaç saat sürüyor?
Trabzon - Uzungöl arası 91 km'dir herhangi bir olumsuz durum olmadığı taktirde yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Hareket noktasında nezaman bulunmalıyım?
Satın almış olduğunuz tura ilişkin herhangi bir değişiklik olmaması durumunda turun kalkışından 15 dakika önce bekleme alanında bulunulması yeterlidir.

Tur Konumu

GAZİPAŞA MAH. YAVUZ SELİM BULVARI 72/A

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Horon Tur Turizm Doğrulandı

May 2022 'dan beri üye

Fiyat ₺750

Ekstra fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Fiyat
₺750
0 Yorum