Ayder & Avusor & Huser Yaylası

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 Gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

16 kişiler

Lokasyon

Rize

Genel bakış

GÜNÜBİRLİK AYDER&AVUSOR&HUSER YAYLASI TURU

1.GÜN: TRABZON– SÜRMENE BIÇAKÇISI-FIRTINA VADİSİ-ZIPLINE VE SALINCAK-TARİHİ TAŞ KÖPRÜ-TAR DERESİ BULUT ŞELALESİ-AYDER YAYLASI-GELİN TÜLÜ ŞELALESİ-AVUSOR YAYLASI-HUSER YAYLASI

 

                       Siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz seyahatimize sizleri lüks otobüslerimizle Trabzon’dan saat 08.00’da alarak Horon Tur misafirperverliğinde Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan Sürmene Bıçakçısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Burada sürmene bıçağı, çakı, hediyelik eşyalar vb. ürün alışverişimizin ardından aracımıza binip yolumuza devam ediyoruz. Rize ilinin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerinin sınırları içerisinde yer almakta olup, 1177,03 km²'lik yüzölçümü ile Doğu Karadeniz'deki en büyük akarsu havzalarından biri olan Fırtına Deresinde Zipline ve Salıncak etkinlikleri yapmak için duruyoruz. Yaklaşık 30 – 45 dk molamızın ardından meşhur Tarihi Taş Köprümüzde fotoğraf için duruyoruz. Bu noktada durup soluklandıktan sonra yönümüzü Türkiye’nin en yüksek şelalelerinden biri olan Tar Deresi Bulut Şelalesini görmek için 1 saatlik patika yolu yürüyoruz. Burada ki molamızın ardından patika yoldan tekrar aracımıza dönüp Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Ayder Yaylasında vereceğimiz serbest zamandan sonra belirlediğimiz buluşma noktasında toplanıp Ayder yazısı ve Gelin Tülü Şelalesini fotoğraflamak için yürüyüşe çıkıyoruz. Fotoğraf molamızın ardından bizi bekleyen arazi koşullarına uygun aracımıza geçiyoruz. Doğa Koruma Alanlarından biri olan el değmemiş Avusor Yaylasında muhteşem dağ manzarası eşliğinde çay içmek için kısa bir mola veriyoruz. Çayımızı yudumladıktan sonra meşhur sis denizi yaylası olan Huser Yaylasına doğru yola koyuluyoruz. Huser Yaylasına geldikten sonra burada ki eşsiz manzaranın tadını çıkartmak için sizlere gün batımına kadar serbest zaman veriyoruz. Tahmini çıkış saatimiz hava koşullarına göre 7 – 7:30 arasında olacaktır. Serbest zamanımızın ardından bizi bekleyen aracımıza dönerek Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle güzel bir günün ardında saat 22:00 – 22:30 da başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

 

! DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

TUR ÖNCESİNDE VE GEZİ SIRASINDA SİZLERE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEMİZ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUYUNUZ.

1) Tar deresi bulut şelalesi giriş ücreti 10 TL’dir.

2) Karadeniz bölgesinde yaşanan mevsim geçişlerinden kaynaklı yanınızda mutlaka yedek kalın kıyafet ve şemsiye ya da yağmurluk bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Yürüyüş yapmaya uygun ayakkabı tercih etmeniz de sizler için iyi olacaktır.

3) Huser ve avusorda elektrik olmadığı için kartla işlem yapılamıyor yanımızda mutlaka nakit bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Telefon içinde powerbank bulundurmanız sizler için iyi olacaktır.

4) Huser ve Avusor yaylalarında araziler el değmemiş yollar bozuk olduğu için yükseklik korkusu olan, hamile olan misafirlerimiz için problem olabilir. Bunun için lütfen acentemizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum.

5) Huser yaylasında Bulut denizi garanti değildir. Hava koşullarına göre görülebilmektedir. Bundan acentemiz sorumlu değildir. Para iadesi olmaz.

6) Programda hava koşullarına göre değişiklikler olabilir

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park Giriş Ücretleri
Arazi Koşullarına Uygun Araç
Tüm Yemekler
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Güzergah

Tur Özellikleri

Kültür
Doğa
Özel İlgi
Yürüyüş
Etkinlik

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Horon Tur Turizm Doğrulandı

May 2022 'dan beri üye

Fiyat ₺0

Ekstra fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Fiyat
₺0
0 Yorum