Elevit Yaylası Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

16 kişiler

Lokasyon

Rize

Genel bakış

ELEVİT YAYLASI TURU

 

1.GÜN: TRABZON– SÜRMENE BIÇAKÇISI-FIRTINA VADİSİ-ZIPLINE VE SALINCAK-ŞEN YUVA KÖYÜ- ÇİNÇİVA KÖPRÜ-ZİLKALE-ŞİMŞİR ORMANLARI-KOBOŞ KÖPRÜSÜ-ÇAT VADİSİ-ELEVİT YAYLASI

Siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz seyahatimize sizleri lüks otobüslerimizle Trabzon’dan saat 08.00’da alarak Horon Tur misafirperverliğinde Rize’ye doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız olan Sürmene Bıçakçısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Burada sürmene bıçağı, çakı, hediyelik eşyalar vb. ürün alışverişimizin ardından aracımıza binip yolumuza devam ediyoruz. Rize ilinin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerinin sınırları içerisinde yer almakta olup, 1177,03 km²'lik yüzölçümü ile Doğu Karadeniz'deki en büyük akarsu havzalarından biri olan Fırtına Deresinde Zipline ve Salıncak etkinlikleri yapmak için duruyoruz. Yaklaşık 30 – 45 dk molamızın ardından meşhur Şenyuva köyüne varıyoruz. Çinçiva Köprüsünde fotoğraf için duruyoruz. Bu noktada durup soluklandıktan sonra yönümüzü tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’de mola veriyoruz. Burada ki molamızın ardından 1884 metre rakımda bulunan Elevit Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Elevit Yaylasında vereceğimiz serbest zamandan sonra belirlediğimiz buluşma noktasında toplanıp yola çıkıyoruz. Halk tarafından Goboş ya da Koboş Köprüsü olarak bilinen kemer bölümü kesme taştan, köprü yolu ve duvarlar ise moloz taştan yapılmıştır. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından şu anda koruma altında olan; kaşık, tarak ve mekik gibi gereçlerin yapımında kullanılan şimşirlerin orman oluşturabildiği tek yer olan Çamlıhemşin Şimşir Ormanları'nı ziyaret ediyoruz. Serbest zamanımızın ardından bizi bekleyen aracımıza dönerek Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle güzel bir günün ardında saat 21:00 – 22:00 da başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 ! DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

 

TUR ÖNCESİNDE VE GEZİ SIRASINDA SİZLERE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEMİZ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUYUNUZ.

 1)      Karadeniz bölgesinde yaşanan mevsim geçişlerinden kaynaklı yanınızda mutlaka yedek kalın kıyafet ve şemsiye ya da yağmurluk bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Yürüyüş yapmaya uygun ayakkabı tercih etmeniz de sizler için iyi olacaktır.

2)      Yaylalarda bazen elektrik olmadığı için kartla işlem yapılamıyor yanımızda mutlaka nakit bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Telefon içinde powerbank bulundurmanız sizler için iyi olacaktır.

3)     Yaylalarda araziler el değmemiş olduğu için yollar bozuk araba sarsması, mide bulantısı gibi durumlar yaşanabilir.

4)      Programda hava koşullarına göre değişiklikler olabilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park Ücreti
Arazi Koşullarına Uygun Araç
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Giriş Ücretleri
Tüm Yemekler

Güzergah

Tur Özellikleri

Doğa
Özel İlgi
Yürüyüş

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Horon Tur Turizm Doğrulandı

May 2022 'dan beri üye

Fiyat ₺0

Ekstra fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Fiyat
₺0
0 Yorum