Trabzon Şehir Turu

GAZİPAŞA MAH. YAVUZ SELİM BULVARI 72/A

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 Gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Lokasyon

Trabzon

Genel bakış

Trabzon,4000 yıllık tarihi ile kadim bir liman şehri. Trabzon tarihsel süreç içerisinde hem coğrafi konumu hem de limanı sayesinde bölgede var olan devletler için hep bir odak noktası olmuştur. Bizans, Komnenos ve Osmanlı imparatorluğu döneminde bu önemi iyice artmıştır. Bu durumuzda bu dönemlerden kalma eserler ve mekânlar gezme fırsatı buluyoruz.

İlk durağımız Trabzon şehrini kuşbakışı olarak gören Boztepe. Boztepe şehre hâkim konumu ve yükselti sebebiyle merkeze göre daha ılıman olan iklimi ile gece gündüz tercih edilen bir durak noktası. Buradan Trabzon’un göz kamaştıran güzelliğini ve Karadeniz’in engin sularını seyredip hülyalara dalabilirsiniz.

Boztepe’den sonra Soğuksu mevkiinde bulunan Atatürk Köşküne doğru yola koyuluyoruz. Şehrin eski dönemlerinden beri yazlık olarak kullanılan bir bölgede bulunmakta Atatürk köşkü. Döneminin mimari özelliklerini oldukça iyi yansıtan bu yapı, etrafında ki bahçesi ile de bizleri doğa içinde bir hazine olarak karşılıyor. İçerisinde ki tarihi materyaller geçmişimize ışık tutuyor.

Üçüncü durağımız olan Ayasofya Cami ise ismi ile müsemma bir mekân. Komnenos hanedanı İstanbul’dan sürüldükten sonra geldikleri Trabzon’da asıl Ayasofya’nın özlemi ve önemi hasebiyle Trabzon’da da böyle bir yapı inşa etmek istemişler. Ayasofya hakkında anlatılabilecek pek çok şey var aslında, gezimiz sırasında bunlardan bahsedeceğiz.

Ayasofya’dan çıkıp şehrin batı kıyısında yer alan Akçaabat bölgesine geçiyoruz. Burada tarihi konakları, taş örme yolları, asırlık ağaçları ve muhteşem manzarası ile bizleri tarihin ortasına götüren Orta mahalleyi ziyaret ediyoruz. Burada bir kahve içmeden olmaz.

Son olarak da akvaryum ve içerisinde 150 den fazla yerel bitkiyi barındıran Botanik bahçesini de ziyaret edip gezimizi sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park Giriş Ücretleri
Tüm Yemekler
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Güzergah

Tur Özellikleri

Doğa
Özel İlgi
Yürüyüş

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Horon Tur Turizm Doğrulandı

May 2022 'dan beri üye

Fiyat ₺700

Ekstra fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Fiyat
₺700
0 Yorum